حرکات وزیران خارجه ایران و عربستان و نگاه کنجکاو خبرنگاران در جاکارتا

تنش ها میان تهران و ریاض و بحث هایی که وزیران خارجه دو کشور در نشست های مختلف داشته اند، حساسیت و کنجکاوی خبرنگاران نسبت به رفتار ظریف و الجبیر را بیش از پیش کرده است. به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، پیش از آن که اجلاس فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی در جاکارتا شروع […]

تنش ها میان تهران و ریاض و بحث هایی که وزیران خارجه دو کشور در نشست های مختلف داشته اند، حساسیت و کنجکاوی خبرنگاران نسبت به رفتار ظریف و الجبیر را بیش از پیش کرده است. به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، پیش از آن که اجلاس فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی در جاکارتا شروع شود، محمد جواد ظریف روی مبلی در لابی ‘ جاکارتا کانفرنس سنتر’ نشسته بود که عادل الجبیر همتای سعودی او و هیات همراهش وارد ساختمان شدند.

81991928-70572279

علی القاعده باید الجبیر از کنار ظریف عبور می کرد ولی به محض ورود او به لابی، ظریف از جای خود برخاست و به سمتی دیگر رفت. لحظاتی بعد، وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی به گوشه ای از سالن رفتند که عکس یادگاری بگیرند. ابتدا ظریف پیش از الجبیر در جمع وزیران ایستاد و الجبیر به سمتی دیگر و جدای از ظریف ایستاد که حساسیت خبرنگاران را برانگیخت.با این حال، این دو وزیر خارجه پس از عکس یادگاری با هم مواجه شده و با یکدیگر دست دادند. نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی با موضوع آزادی فلسطین و قدس شریف دقایقی پیش با حضور وزیران امور خارجه کشورهای عضو این سازمان از جمله محمد جواد ظریف رییس دستگاه دیپلماسی ایران در جاکارتای اندونزی آغاز به کار کرد. در این نشست که با موضوع آزادی فلسطین و قدس شریف است، وزیران و نمایندگان 57 کشور عضو سازمان همکاری اسلامی شرکت دارند. هدف از برگزاری این نشست مهم در جاکارتا بازگرداندن موضوع فلسطین و مسجد الاقصی به افکار عمومی و توجه جهانیان به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم این سرزمین است.