روحانی در دیدار با وزیر خارجه عمان :تاکید بر استفاده از فضای پسا برجام / همکاری اقتصادی ایران و عمان گسترش یابد

رئیس جمهوری، روابط ایران و عمان را دوستانه و راهبردی خواند و تاکید کرد سطح همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور نیز همپا با سطح روابط سیاسی، توسعه و تعمیق یابد.حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان گفت: روابط ایران و عمان که بر پایه […]

رئیس جمهوری، روابط ایران و عمان را دوستانه و راهبردی خواند و تاکید کرد سطح همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور نیز همپا با سطح روابط سیاسی، توسعه و تعمیق یابد.حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان گفت: روابط ایران و عمان که بر پایه دوستی، برادری و اعتماد متقابل بنا شده است، روابط نمونه و مثال زدنی در منطقه است و تهران از توسعه و تعمیق همکاریهای اقتصادی با مسقط استقبال می کند.

81972951-70538285

رئیس جمهوری با اشاره به سیاست های عمان در مسیر تقویت ثبات و صلح منطقه و نیز تقدیر از مواضع و همکاری این کشور همسایه در روند پرونده هسته ای، اظهارداشت: ضروری است دو کشور از فرصت های فراهم شده در فضای پسابرجام، بیش از پیش برای تقویت همکاری های مشترک بویژه در حوزه های اقتصادی استفاده کنند. روحانی، همکاری در حوزه انرژی را یکی از زمینه های فراوان و بالقوه برای همکاری دو کشور دانست و گفت: باید با شناسایی امکانات و ظرفیت های دو کشور، آنها را در مسیر توسعه همکاریهای مشترک و رفاه دو ملت ایران و عمان به کار گرفت. وی با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری در بنادر و سواحل دریای عمان، افزود: بخش های خصوصی دو کشور می توانند در حوزه های بنادر ، هواپیمایی، راه آهن و بانکی ، همکاری های خود را گسترش دهند. رئیس جمهوری از آمادگی ایران در زمینه ایجاد تسهیلات برای سرمایه گذاران و بازرگانان عمانی خبر داد و اظهارداشت: تسهیل تردد بازرگانان ایرانی و ایجاد بسترهای لازم برای فعالیت و همکاری بخش خصوص دو کشور نیز در این عرصه ضروری است. روحانی ابراز امیدواری کرد که سفر هیات عالیرتبه عمانی به تهران ، آغازگر حرکتی جدید در توسعه همکاریهای تهران – مسقط باشد.

**یوسف بن علوی:اقتصاد ایران و عمان مکمل یکدیگرند

وزیر خارجه عمان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه مسقط مصمم است در همه عرصه ها سطح همکاریهای خود را با تهران گسترش و تعمیق بخشد، گفت: امکانات و توانمندیهای اقتصادی ایران و عمان می تواند در مسیر بهبود بیش از پیش روابط دو کشور قرار گیرد. یوسف بن علوی با تشریح برنامه ها و طرح های راهبردی اقتصادی کشورش، تاکید کرد: عمان با اعطای تسهیلاتی ویژه به بازرگانان ایرانی، از حضور فعال و گسترده آنان استقبال می کند. وی همکاری دو کشور در حوزه انرژی را بسیار با اهمیت برشمرد و افزود: اقتصادهای دو کشور مکمل یکدیگرند و همین موضوع زمینه گسترش همکاری های مشترک را در راستای منافع دو ملت فراهم کرده است.