اعتراضات در مناطق شیعه‌نشین عربستان و بحرین/ اعلام عزای عمومی در القطیف

به دنبال انتشار خبر اعدام شیخ نمر، ساکنان مناطق شیعه نشین عربستان و بحرین دست به تظاهرات زدند. در القطیف عربستان نیز عزای عمومی اعلام شده است.به گزارش پایگاه خبری العهد، به دنبال اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی شیعه و از منتقدان اصلی دولت سعودی، اعتراضات مردمی در استان‌ القطیف و شهر […]

به دنبال انتشار خبر اعدام شیخ نمر، ساکنان مناطق شیعه نشین عربستان و بحرین دست به تظاهرات زدند. در القطیف عربستان نیز عزای عمومی اعلام شده است.به گزارش پایگاه خبری العهد، به دنبال اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی شیعه و از منتقدان اصلی دولت سعودی، اعتراضات مردمی در استان‌ القطیف و شهر العوامیه عربستان و برخی مناطق بحرین شکل گرفت. معترضان اقدام عربستان در اعدام شیخ نمر را محکوم کردند. همچنین در شهر القطیف عزای عمومی اعلام شده و با تجمع معترضان در خیابان "الثورة"(انقلاب) برخی مسیرها مسدود شدند.

=_UTF-8_B_MTQzMjk4MDEzOTkzNV9sdmwyMjAxNTA1MzAxMDU2MzEuanBn_=

وزارت کشور عربستان صبح امروز (شنبه) از اجرای حکم اعدام 47 تن به اتهام ارتکاب "جرایم تروریستی" از جمله شیخ نمر باقر النمر روحانی شیعه خبر داد. به دنبال انتشار این خبر، منصور ترکی، سخنگوی وزارت کشور عربستان در کنفرانسی مطبوعاتی با اشاره به اینکه از 47 اعدامی که صورت گرفت چهار مورد با گلوله انجام شد و بقیه موارد با شمشیر اجرا شدند، گفت: "ما تنها احکامی را که از سوی دستگاه قضایی تایید نهایی شده بودند امروز اجرا کردیم و احکام دیگری همچنان در دست بررسی است که تایید نشده‌اند. شبکه خبری المنار لبنان نیز اعلام کرد، به محض انتشار خبر اعدام شیخ نمر از سوی وزارت کشور عربستان، خودروهای زرهی این کشور وارد استان القطیف شده‌اند.