فرزند قذافی پیرامون پرونده امام موسی صدر در لبنان تحت بازجویی قرار گرفت

پسر معمر قذافی که توسط نیروهای امنیتی لبنان دستگیر شده است، درباره پرونده امام موسی صدر بازجویی خواهد شد. به گزارش رسانه‌های لبنانی، دستگاه قضایی لبنان قصد دارد از هانیبال قذافی پسر معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی درباره امام موسی صدر بازجویی کند. امام موسی صدر روحانی برجسته و رهبر جنبش امل لبنان در 9 […]

پسر معمر قذافی که توسط نیروهای امنیتی لبنان دستگیر شده است، درباره پرونده امام موسی صدر بازجویی خواهد شد. به گزارش رسانه‌های لبنانی، دستگاه قضایی لبنان قصد دارد از هانیبال قذافی پسر معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی درباره امام موسی صدر بازجویی کند. امام موسی صدر روحانی برجسته و رهبر جنبش امل لبنان در 9 شهریور 1357، طی سفری رسمی به لیبی به‌دعوت معمر قذافی، ناپدید شد.

th97UZ42WX

«ابراهیم بصبوص» مدیرکل نیروهای امنیت داخلی لبنان گفت که شعبه اطلاعات نیروهای امنیتی ملی لبنان تماسی دریافت کرد مبنی بر اینکه یک گروه «هانیبال معمر قذافی» را ربوده و مایل به تحویل آن به نیروهای امنیت داخلی لبنان هستند. بر اساس این گزارش، گروهی از نیروهای امنیت داخلی لبنان عازم مکانی که ربایندگان پسر قذافی در بعلبک مشخص کرده بودند، شدند و بعد از مشخص شدن هویت واقعی این فرد ربوده شده مبنی بر اینکه او پسر قذافی است، دستگیر و به مقر اداره کل نیروهای امنیتی در بیروت انتقال داده شد.

بصبوص با بیان اینکه قذافی در بیروت توسط نیروهای امنیتی تحت بازجویی قرار خواهد گرفت، افزود: بقیه جزئیات پس از شنیدن سخنان قذافی اعلام خواهد شد. هانیبال قذافی پسر پنجم معمر قذافی است که در جریان انقلاب سال 2011 پدرش را تنها گذاشت و بعد از مدتی به‌همراه خانواده اش به الجزایر گریخت و سپس به عمان پناهنده شد. رسانه‌های لبنانی کلیپی ویدئویی از پسر قذافی بعد از ربوده شدنش به دست گروهی ناشناس منتشر کردند. در این ویدئو هانیبال گفت که حال وی خوب است. وی همچنین از کسانی که اطلاعاتی از امام موسی صدر خواست که این اطلاعات را هرچه سریع‌تر به دستگاههای مربوطه لبنان منتقل کنند. نبیه بری رئیس پارلمان لبنان 30 جولای گذشته از دستاوردی مهم در پرونده امام موسی صدر خبر داد و گفت این دستاورد مهم اعتراف دستگاه قضایی ایتالیا مبنی بر اینکه صدر در خاک لیبی ربوده شده، است.