تنش در روابط کردها با مالکی/ بارزانی: ممکن است برای فشار بر بغداد به زور متوسل شویم

با بالا گرفتن تنش برسر بودجه میان دولت مرکزی عراق و کردهای این کشور، مسعود بارزانی تهدید کرد انتقال نفت از طریق مناطق شمالی عراق را متوقف می‌کند. به گزارش خبرنگار عصر ما به نقل از شبکه المیادین، در پی افزایش تنش‌ها بر سر بودجه کل عراق میان دولت منطقه کردستان عراق و حکومت مرکزی این […]

با بالا گرفتن تنش برسر بودجه میان دولت مرکزی عراق و کردهای این کشور، مسعود بارزانی تهدید کرد انتقال نفت از طریق مناطق شمالی عراق را متوقف می‌کند.

aljazeera2-12

به گزارش خبرنگار عصر ما به نقل از شبکه المیادین، در پی افزایش تنش‌ها بر سر بودجه کل عراق میان دولت منطقه کردستان عراق و حکومت مرکزی این کشور، نمایندگان کرد حاضر در پارلمان عراق جلسه فردا (یکشنبه) پارلمان این کشور را که برای رای‌گیری بر سر بودجه تشکیل می‌شود، تحریم کردند.

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق نیز تهدید کرد که از اهرم آب‌های جاری در منطقه کردستان عراق و نیز صادرات نفت از طریق مناطق تحت کنترل این اقلیم به عنوان ابزاری برای اعمال فشار بر دولت مرکزی عراق استفاده خواهد کرد.وی ادامه داد: اقلیم کردستان از لحاظ نظامی و اقتصادی از دولت مرکزی قوی‌تر است و این امکان را دارد که با اتکا به زور بر دولت بغداد فشار بیاورد.

بیشتر رودهای شمالی عراق از منطقه کردستان این کشور سرچشمه می‌گیرند و یا عبور می‌کنند و تامین کننده آب شرب و کشاورزی مناطق پایین دست در جنوب عراق محسوب می‌شوند.