ظریف بهمراه هیات مذاکره کننده ایرانی وارد ژنو شد

وزیر امور خارجه کشورمان به همراه هیات همراه دقایقی پیش برای ادامه مذاکرات با 1+5 وارد ژنو شد. ظریف پس از حضور در فرودگاه ژنو، به سمت لوزان حرکت خواهد کرد.ظریف به همراه معاونانش مجید تخت روانچی و سید عباس عراقچی روز دوشنبه 25 اسفند به دعوت فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا […]

وزیر امور خارجه کشورمان به همراه هیات همراه دقایقی پیش برای ادامه مذاکرات با 1+5 وارد ژنو شد. ظریف پس از حضور در فرودگاه ژنو، به سمت لوزان حرکت خواهد کرد.ظریف به همراه معاونانش مجید تخت روانچی و سید عباس عراقچی روز دوشنبه 25 اسفند به دعوت فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بروکسل رفتند و با فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان، فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس و لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه گفت و گو کردند.

81551346-6353271

مذاکرات ایران و آمریکا با حضور هلگا اشمید نماینده اتحادیه اروپا و نیز علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا از روز 26 اسفند در لوزان شدت گرفت ولی در آخرین روز سال 1393 متوقف شد و طرفین به این نتیجه رسیدند که برای هماهنگ شدن مواضع کشورهای 1+5 با یکدیگر، نیاز به وقفه ای چند روزه است.قرار است مذاکرات از پنج شنبه ششم فروردین ماه جاری در لوزان از سر گرفته شود و انتظار می رود این دور از گفت و گوها تا روز یکشنبه 9 فروردین طول بکشد. درصورتی که توافقی در این دور از مذاکرات حاصل شود، طرفین اعلام خواهند کرد که برای مسائل اساسی مورد اختلاف، راه حل پیدا کرده اند. این راه حل شامل سرفصل هایی می شود که باید تا تیرماه بر سر جزییات و مکتوب کردن آن مذاکرات فشرده تر و جدی تری صورت گیرد.