اوباما: از نامه سناتورهای جمهوری خواه به ایران شرمسار شدم

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا گفت که از اقدام سناتورهای جمهوری خواه که نامه ای را برای ایران در ارتباط با توافق هسته ای امضا کردند، شرمسار شدم.به گزارش شبکه خبری نیوزمکس، اوباما افزود:به خاطر کار آنها (نامه نویسی ) ، احساس شرمساری می کنم. استدلال اصلی شان در این نامه این است که با […]

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا گفت که از اقدام سناتورهای جمهوری خواه که نامه ای را برای ایران در ارتباط با توافق هسته ای امضا کردند، شرمسار شدم.به گزارش شبکه خبری نیوزمکس، اوباما افزود:به خاطر کار آنها (نامه نویسی ) ، احساس شرمساری می کنم. استدلال اصلی شان در این نامه این است که با رییس جمهوری ما توافق نکنید زیرا نمی توانید به او اعتماد کنید که به توافق عمل می کند.اوباما ارسال این نامه را امر تقریبا بی سابقه ای خواند.

81539957-6333369

براساس این گزارش، 47 سناتور جمهوری خواه آمریکا از جمله چند کاندیدای بالقوه ریاست جمهوری این کشور در سال 2016 زیر نامه سرگشاده ای را امضا کردند.براساس این گزارش، مذاکره کنندگان هسته ای ایران و 1+5 در تلاشند به توافق دست یابند.دور جدید مذاکرات بین جان کری وزیر خارجه آمریکا و محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران قرار است 15 مارس (24 اسفند ماه) در لوزان سوئیس برگزار شود.