دولت مصر استعفا کرد

شبکه خبری الجزیره از استعفای نخست وزیر و کابینه مصر و تعیین ابراهیم محلب باری تشکیل دولت جدید خبر داد. به گزارش الجزیره، منابع مصری اعلام کردند که حازم ببلاوی، نخست وزیر مصر و اعضای کابینه وی امروز(دوشنبه) استعفا کردند. بنا به گزارش منابع بلندپایه مصری إبراهیم محلب، وزیر مسکن دولت مستعفی مسئول تشکیل دولت جدید مصر […]

شبکه خبری الجزیره از استعفای نخست وزیر و کابینه مصر و تعیین ابراهیم محلب باری تشکیل دولت جدید خبر داد. به گزارش الجزیره، منابع مصری اعلام کردند که حازم ببلاوی، نخست وزیر مصر و اعضای کابینه وی امروز(دوشنبه) استعفا کردند. بنا به گزارش منابع بلندپایه مصری إبراهیم محلب، وزیر مسکن دولت مستعفی مسئول تشکیل دولت جدید مصر شد و قرار است در این خصوص با عدلی منصور، رئیس جمهور موقت مصر دیدار کند.

16f32fd0-0c26-4e3e-9064-e87129974f28_16x9_600x338

ابراهیم محلب مسئول تشکیل دولت جدید مصر شد .

به گفته منابع مصری ببلاوی در نشست ۱۵ دقیقه‌ای امروز کابینه درباره اوضاع اقتصادی مصر استعفای خود را اعلام کرده است.

همچنین حازم الببلاوی در سخنانی در خصوص استعفای دولتش عنوان داشت: دولت مسئولیت‌ اداره کشور را پذیرفت اما نه به این خاطر که بهترین قدرت در کشور بود. ما تمام تلاش خود را کردیم تا مصر را از این تونل تنگ خارج کنیم که به دلیل فشارهای اقتصادی و تنش‌های سیاسی در این شرایط قرار گرفته است.نخست وزیر مستعفی مصر با بیان اینکه مردم باید از دولت حمایت کنند اظهار کرد: مشکلات کم نیست اما دولت گام مهمی را برای سازندگی کشور برداشت.

وی خاطرنشان کرد: امنیت به صورت چشمگیری در کشور برقرار شد. پلیس و نیروهای مسلح و دولت تلاش کردند تا نظامی قانون‌مدار را تشکیل دهند. کشور ما دارای مشکلاتی است اما در مقابله با کسانی که برای کشور خیر را نمی‌خواهند این یک امر طبیعی است. تصمیماتی که دولت اتخاذ کرد نقدهایی در پی داشت اما مهم این است که در پی این تصمیمات، منافع کشور قرار داشت و من می‌خواهم بگویم که دولت با اخلاص ماموریت خود را انجام داد.

حازم الببلاوی عنوان داشت: تصمیمات سیاسی و اقتصادی اتخاذ شده دارای جوانب مهمی بود اما باید به این مساله توجه داشت که فقط مساله خود مصر نیست بلکه کشورهایی در خارج از مصر نیز وجود دارند که بر ما تاثیر می‌گذارند و ما نیز بر آنها تاثیر می‌گذاریم.

نخست وزیر مستعفی مصر تصریح کرد: برسر قانون اساسی توافق حاصل شد و تعداد بسیاری در همه پرسی قانون اساسی شرکت کردند و به آن رای موافق دادند. در این لحظه مصر به همه مصری‌ها احتیاج دارد. من می‌خواهم تاکید کنم که دولت مسئولیت بسیار بزرگی در مقابل مردم دارد. کشور در آماج مشکلات بسیاری است. باید برای برون رفت از تونل به دولت کمک کرد. شرایط کنونی زمان برای منافع شخصی نیست و ما باید برای نجات کشور منافع شخصی را در نظر نداشته باشیم. حازم الببلاوی عنوان داشت در مقابل کشور ما چشم‌اندازهای بسیاری برای موفقیت وجود دارد و من برای مصر تمام تلاش خود را کردم.