انفجار نزدیک مرکز فرهنگی ایران در بیروت

منابع خبری لبنان از دو انفجار انتحاری در جنوب بیروت خبر دادند. انفجارها در نزدیکی ساختمان مرکز فرهنگی ایران رخ داده است و گروه تروریستی عبدالله عزام مسئولیت حمله را بر عهده گرفت و اعلام کرد که این عملیات یک عملیات انتحاری دوگانه بود. به گزارش گروه دریافت خبر عصرما،به نقل از شبکه اسکای نیوز […]

منابع خبری لبنان از دو انفجار انتحاری در جنوب بیروت خبر دادند. انفجارها در نزدیکی ساختمان مرکز فرهنگی ایران رخ داده است و گروه تروریستی عبدالله عزام مسئولیت حمله را بر عهده گرفت و اعلام کرد که این عملیات یک عملیات انتحاری دوگانه بود.

enf_1

به گزارش گروه دریافت خبر عصرما،به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، انفجارها در منطقه بئرحسن در جنوب بیروت و در نزدیکی ضاحیه جنوبی رخ داد. مسئولیت این منطقه بر عهده حزب الله لبنان است.بنا بر این گزارش دو انفجار انتحاری در دو خیابان نزدیک به ساختمان مرکز فرهنگی ایران به وقوع پیوست. شبکه المیادین نیز گزارش داد که انفجارها در نزدیکی یکی از ساختمان‌های وابسته به سفارت ایران رخ داد.

بنا بر اعلام اسکای نیوز عربی انفجارها به طور همزمان در چند متری سفارت کویت رخ داده است.گروه تروریستی عبد الله عزام که مسئولیت انفجار را بر عهده گرفته، وابسته به القاعده است و حمله پیشین به سفارت ایران نیز توسط این گروه اجرا شد.

بنا بر اطلاعات رسیده از لبنان، انفجارها به وسیله یک خودروی بمب‌گذاری شده و یک موتورسیکلت انجام شده و دستکم هفت کشته و ۱۲۸ زخمی نیز بر جای گذاشته که حال هفت تن آن‌ها وخیم اعلام شده است.گفته می‌شود اطلاعاتی مبنی بر احتمال وقوع انفجار سوم و وجود بمب‌ها یا موتورسیکلت‌های بمب‌گذاری شده حتی خارج از منطقه تحت کنترل نیروهای امنیتی نیز به دست آمده و نیروهای دولتی در تلاش هستند تا جمعیت را از منطقه انفجار دور کنند.با توجه به تصاویری که تلوزیون لبنان پخش کرد انفجار قوی بوده و به ساختمان‌های اطراف آسیب رسانده است.

در همین راستا تمام سلام، نخست وزیر لبنان ضمن محکوم کردن این انفجار اعلام کرد که انفجار امروز نشان دهنده پافشاری تروریست‌ها برای اجرای نقشه‌هایشان در برهم زدن ثبات لبنان و ایجاد فتنه است.وی تاکید کرد: لبنانی‌ها با اتحاد و یکپارچگی خود به این حملات پاسخی کوبنده می‌دهند.وائل الحلقی، نخست وزیر سوریه نیز انفجارهای امروز بیروت را به شدت محکوم و تاکید کرد: کشورهایی که حامی مالی و نظامی تروریسم و منبع نگرانی و بی‌ثباتی در لبنان، سوریه و دیگر کشورهای عربی هستند، مسئولیت این اقدامات تروریستی را برعهده دارند.

وی بر لزوم اتخاذ اقداماتی از سوی سازمان ملل و شورای امنیت برای پایان دادن به چنین اقدامات ترویستی تاکید کرد.از سوی دیگر علی عمار، عضو فراکسیون “وفاداری به مقاومت” لبنان ضمن محکوم کردن انفجارهای امروز، تاکید کرد: جای تعجب نیست که دو انفجار در این منطقه رخ‌داده است چرا که دو دشمن اساسی برای لبنان وجود دارد که اسرائیل و تکفیری‌ها هستند.وی خاطرنشان کرد: هدف این اقدامات تروریستی فتنه افکنی در میان مردم لبنان است و آنچه در سوریه، یمن، لیبی، مصر و عراق رخ می‌دهد بهترین شاهد برای این مساله است که این اقدامات تروریستی با طرح‌ها و اهداف اسرائیل در ارتباط هستند.

نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان نیز ضمن محکوم کردن انفجارهای مذکور در بیروت گفت: لبنان بار دیگر هدف اقدامات تروریستی قرار گرفت که نهایت همبستگی و همکاری لبنانی‌ها با مسئولان دولت را برای پایان دادن به چنین اقداماتی می‌طلبد.از سوی دیگر سفارت آمریکا در بیروت نیز در بیانیه‌ای انفجارهای امروز لبنان را محکوم کرد و آن را اقدامی تروریستی دانست.