پایان حدود هفت ساعت مذاکرات سه جانبه ظریف، کری و اشتون در وین

مذاکرات سه جانبه محمدجواد ظریف و جان کری وزیران امور خارجه ایران و آمریکا و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از سه دور گفت وگو که نزدیک به هفت ساعت به طول انجامید، چهارشنبه شب به وقت محلی در وین پایان یافت. طرفین در این مذاکرات درباره اختلافات باقیمانده بر سر توافق […]

مذاکرات سه جانبه محمدجواد ظریف و جان کری وزیران امور خارجه ایران و آمریکا و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از سه دور گفت وگو که نزدیک به هفت ساعت به طول انجامید، چهارشنبه شب به وقت محلی در وین پایان یافت. طرفین در این مذاکرات درباره اختلافات باقیمانده بر سر توافق نهایی، همچون «میزان غنی سازی، جدول زمان بندی لغو تحریم ها علیه ایران و مدت زمان توافق نهایی» گفت وگو کردند.قرار است امروز (پنجشنبه) ساعت 11 به وقت محلی مذاکرات ایران با نمایندگان 1+5 به ریاست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شود.

81350715-6016120

هیات ایرانی که در سطوح مختلف کارشناسی از روز سه شنبه با هیات آمریکایی مذاکره کرده، قرار است امروز نیز با نمایندگان روسیه و چین دیدارهای دوجانبه داشته باشد.هشتمین دور مذاکرات جامع هسته ای میان ایران و 1+5 از روز سه شنبه هفته جاری در وین با گفت وگوهای معاونان ظریف و کری و سپس کارشناسان ایران و آمریکا آغاز شد. پس از آن، ظریف و اشتون در دیداری دوجانبه، آخرین وضعیت مذاکرات و نحوه پیگیری آن را بررسی کردند و سپس این مذاکرات را با حضور معاونان خود در شام کاری ادامه دادند.از روز چهارشنبه، مذاکرات سه جانبه ظریف، کری و اشتون آغاز شد و طرفین در سه نوبت در وقفه های کوتاه مدت با یکدیگر به بحث و گفت وگو بر سر موارد اختلافی نشستند که سرانجام پس از حدود هفت ساعت این مذاکرات پایان یافت.