سفر هیأت قطری به فلسطین اشغالی برای بررسی امکان تمدید آتش‌بس

یک هیأت قطری امروز(شنبه) برای بررسی امکان تمدید آتش‌بس در غزه، وارد فلسطین اشغالی شد.خبرگزاری رویترز به نقل از مقام آگاه گزارش داد که یک هیأت قطری روز شنبه برای بررسی امکان تمدید آتش‌بس در غزه، وارد فلسطین اشغالی شد.روز پنجشنبه بود که وزارت خارجه قطر اعلام کرد آتش‌بس موقت ۴ روزه در غزه از […]

یک هیأت قطری امروز(شنبه) برای بررسی امکان تمدید آتش‌بس در غزه، وارد فلسطین اشغالی شد.خبرگزاری رویترز به نقل از مقام آگاه گزارش داد که یک هیأت قطری روز شنبه برای بررسی امکان تمدید آتش‌بس در غزه، وارد فلسطین اشغالی شد.روز پنجشنبه بود که وزارت خارجه قطر اعلام کرد آتش‌بس موقت ۴ روزه در غزه از صبح روز جمعه اجرا می‌شود.اما یک روزنامه عبری روز جمعه به نقل از منابع صهیونیستی نوشت که ارتش رژیم صهیونیستی از آتش‌بس موقت چهار روزه در نوار غزه برای جمع‌آوری اطلاعات و تقویت نیروهای خود استفاده می‌کند.

منابع صهیونیستی افزودند: ارتش رژیم صهیونیستی در طول مدت آتش‌بس، علاوه‌بر تقویت آمادگی لجستیکی و بررسی اوضاع، برای حفاظت از نیروهای مستقر خود در نوار غزه تلاش خواهد کرد و علاوه‌بر جمع‌آوری اطلاعات و برای ادامه جنگ نیز آماده و برنامه‌ریزی خواهد کرد.

جنبش حماس اعلام کرد که رژیم صهیونیستی آتش‌بس را در چندین منطقه از غزه نقض کرده است. «طاهر النونو» مشاور رئیس دفتر سیاسی حماس گفت:‌ دشمن آتش‌بس را در چندین منطقه از غزه نقض کرد که منجر به شهادت دو نفر شد. رژیم اشغالگر به بندهای مربوط به ورود کامیون‌ها پایبند نبوده است. اگر رژیم اشغالگر به ورود کمک‌ها به شمال غزه پایبند نباشد این مسئله کل توافق را تهدید می‌کند.