وزیر خارجه تعلیق شده لیبی به ترکیه رفت

وزیر خارجه تعلیق شده لیبی به ترکیه رفت.رسانه‌های عبری و عربی گزارش دادند که وزیر خارجه لیبی پس از اینکه به دلیل دیدار با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در رم، از کار تعلیق شد از طریق فرودگاه بین‌المللی «معیتیقه»، طرابلس را ترک کرد و به ترکیه رفته است.روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: ساعاتی پس از انتشار […]

وزیر خارجه تعلیق شده لیبی به ترکیه رفت.رسانه‌های عبری و عربی گزارش دادند که وزیر خارجه لیبی پس از اینکه به دلیل دیدار با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در رم، از کار تعلیق شد از طریق فرودگاه بین‌المللی «معیتیقه»، طرابلس را ترک کرد و به ترکیه رفته است.روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: ساعاتی پس از انتشار گزارش‌هایی درباره دیدار محرمانه الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل و نجلا المنقوش، همتای لیبیایی‌اش در رم، پایتخت ایتالیا، واکنش‌های خشمگینانه‌ای در لیبی شکل گرفت.

این روزنامه افزود: اولین کسی که بهای آن را پرداخت، خود وزیر خارجه لیبی بود. در حالیکه در اسرائیل دیدار محرمانه نجلا المنقوش، وزیر خارجه لیبی و الی کوهن، همتای اسرائیلی او «دیدار تاریخی» خوانده شد و اسرائیلی‌ها به آن «افتخار کردند.»این روزنامه امروز دوشنبه افزود: «المنقوش از کار تعلیق شده است. در لیبی، آنها نامه‌ای را که از سوی نخست وزیر عبدالحمید الدبیبه برای المنقوش ارسال شده بود، منتشر کردند. الدبیبه یک سرپرست موقت را برای وزارت خارجه منصوب کرد.این روزنامه به گزارش‌هایی مبنی بر «فرار» المنقوش با هواپیمای دولتی به ترکیه اشاره کرد.

آحارونوت توضیح داد که هواپیمای «فالکون» متعلق به دولت لیبی، شب هنگام در رویدادی غیرمعمول از زمین برخاست و بامداد امروز در استانبول فرود آمد. این در حالی است که هنوز هیچ اظهارنظر رسمی در مورد این پرواز و اینکه چه کسانی در هواپیما بوده‌اند، منتشر نشده است.یک منبع امنیتی بامداد دوشنبه به «بوابه الوسط» گفت که المنقوش فرودگاه بین‌المللی معیتیقه را به مقصد ترکیه ترک کرد.خبرنگار آر تی نیز از خروج المنقوش از کشورش خبر داد و گفت، او عازم ترکیه شده است.