انتقاد «امیر عبداللهیان» از شورای وزیران اتحادیه اروپا

در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «سایمون کاوونی»، وزیر امور خارجه ایرلند، طرفین در خصوص مناسبات دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین‌المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این تماس تلفنی، از برخی نمایش‌های سیاسی شورای وزیران اتحادیه اروپا، به بهانه […]

در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «سایمون کاوونی»، وزیر امور خارجه ایرلند، طرفین در خصوص مناسبات دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین‌المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این تماس تلفنی، از برخی نمایش‌های سیاسی شورای وزیران اتحادیه اروپا، به بهانه حقوق بشر انتقاد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال همتای ایرلندی، ضمن تشکر از تلاش‌های قبلی ایرلند در مسیر گفتگو برای لغو تحریم‌ها گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن آمادگی برای یک توافق خوب، پایدار و قوی، دیپلماسی را مسیر درست می‌داند اما از خطوط قرمز خود که همان تامین منافع مردم است، عقب نخواهد نشست.

وزیر خارجه ایرلند در این گفتگوی تلفنی، با اشاره به سفر سال گذشته خود به تهران، دیدگاه‌های این کشور در قبال مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و مباحث در دستور کار روابط دو کشور را مطرح کرد.