سه انفجار در منطقه شیعه نشین کابل/ مدارس پسرانه هدف حمله

پلیس افغانستان اعلام کرد ۳ انفجار امروز سه شنبه کابل، پایتخت افغانستان را لرزاند. پلیس افغانستان گزارش داد این سه انفجار دو مدرسه پسرانه را در یکی از محله‌های شیعه‌های هزاره در غرب کابل پایتخت افغانستان هدف قرار داد.طبق گزارش‌های اولیه این انفجار کشته و زخمی داشته اما شمار دقیقی اعلام نشده است.خالد زدران، سخنگوی […]

پلیس افغانستان اعلام کرد ۳ انفجار امروز سه شنبه کابل، پایتخت افغانستان را لرزاند. پلیس افغانستان گزارش داد این سه انفجار دو مدرسه پسرانه را در یکی از محله‌های شیعه‌های هزاره در غرب کابل پایتخت افغانستان هدف قرار داد.طبق گزارش‌های اولیه این انفجار کشته و زخمی داشته اما شمار دقیقی اعلام نشده است.خالد زدران، سخنگوی پلیس کابل گفت: این انفجارها در نزدیک مدرسه پسرانه "عبدالرحیم شهید" به وقوع پیوست و منجر به وقوع تلفاتی در میان شیعیان شد.با این حال به گفته رسانه‌های محلی یکی از انفجارها در مرکز آموزشی ممتاز و دو انفجار دیگر در مکتب عبدالرحیم اتفاق افتاده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است و جزئیات بیشتر در این باره در دست نیست.یک شاهد عینی گفته است انفجار مدرسه عبدالرحیم زمانی روی داده است که شاگردان در حال خروج از کلاس درس بودند.برخی منابع تعداد کشته‌ها را ۲۵ تن اعلام کردند.منابعی از بیمارستان محمدعلی جناح از انتقال " ۱۹" زخمی به این بیمارستان خبر داده‌اند.وضعیت اما به شدت امنیتی است. نیروهای طالبان، اجازه ورود افراد به منطقه را نمی‌دهند. گزارش‌هایی درباره بازداشت و تهدید خبرنگاران منتشر شده و حتی گفته می‌شود نظامیان طالبان به سمت خبرنگاران، افرادی که می‌خواهند به زخمی‌ها خون بدهند و خانواده‌های دانش‌آموزان، شلیک می‌کنند تا از ورود آن‌ها به محل جلوگیری کنند.

در گذشته، دولت مستقر، انگشت اتهام را به سمت طالبان نشانه می‌رفت؛ اما اکنون که طالبان قدرت را در اختیار دارند، معلوم نیست، چه گروهی متهم به ارتکاب این جنایات خواهد شد.احتمال می‌رود که نیروی داعش، مسئولیت این رویداد را بپذیرد؛ اما طالبان پیش از این بارها گفته‌اند که داعش در افغانستان، تهدید بزرگی نیست و هرگز قادر به ایجاد چالش امنیتی نخواهد بود.