پاپ: ما نژادپرستیم!

پاپ فرانسیس استقبال گرم‌تر از پناهجویان اوکراینی نسبت به دیگر کشورهای جنگ‌زده دنیا را از روی نژادپرستی دانست.به گزارش وب‌سایت روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان با بیان اینکه در جنگ‌ها همیشه ضعیف‌ترین‌ها بیش‌ترین آسیب را می‌بینند، گفت: پناهجویان به چند دسته تقسیم‌ شده‌اند. درجه یک، درجه دو، بر اساس رنگ […]

پاپ فرانسیس استقبال گرم‌تر از پناهجویان اوکراینی نسبت به دیگر کشورهای جنگ‌زده دنیا را از روی نژادپرستی دانست.به گزارش وب‌سایت روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان با بیان اینکه در جنگ‌ها همیشه ضعیف‌ترین‌ها بیش‌ترین آسیب را می‌بینند، گفت: پناهجویان به چند دسته تقسیم‌ شده‌اند. درجه یک، درجه دو، بر اساس رنگ پوست، بر اساس اینکه از کشوری توسعه‌یافته آمده‌اند یا خیر.او ادامه داد: ما نژادپرست هستیم و این بد است.

بر اساس آمار سازمان ملل، بیش از ۴.۷ میلیون اوکراینی از آغاز حمله روسیه کشورشان را ترک کرده‌اند.پاپ فرانسیس در روز «جمعه پاک» یا «آدینه پاک» در گفت‌وگو با رادیو و تلویزیون دولتی ایتالیا گفت که حق کشورها برای دفاع از خود را به رسمیت می‌شناسد و می‌پذیرد، اما رها کردن صلح به صورت کلی، یک مسئله است.او گفت: ما بر اساس این عقیده زندگی می‌کنیم که از روی نیاز به قدرت، امنیت و دلایل متعدد دیگر، یکدیگر را می‌کشیم.رهبر کاتولیک‌های جهان ادامه داد: دولت‌هایی را که سلاح می‌خرند، درک می‌کنم. درکشان می‌کنم، اما کارشان را تایید نمی‌کنم.