دولت افغانستان سقوط کرد| اشرف غنی گریخت، طالبان وارد کاخ ریاست‌جمهوری شد

طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد به لطف حمایت همه جانبه مردم افغانستان، تمام نقاط کشور تحت کنترل قرار گرفته است؛ از طرف دیگر سرپرست وزارت کشور افغانستان گفت که به شهر کابل حمله نخواهد شد و انتقال به شکل مسالمت آمیز صورت خواهد گرفت. خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد علی احمد جلالی، وزیر کشور […]

طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد به لطف حمایت همه جانبه مردم افغانستان، تمام نقاط کشور تحت کنترل قرار گرفته است؛ از طرف دیگر سرپرست وزارت کشور افغانستان گفت که به شهر کابل حمله نخواهد شد و انتقال به شکل مسالمت آمیز صورت خواهد گرفت. خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد علی احمد جلالی، وزیر کشور سابق افغانستان به عنوان رئیس دولت انتقالی انتخاب شده است. طالبان گفته بیمارستان‌ها و اورژانس و امدادرسانی می‌توانند به فعالیت خودشان ادامه دهند و نیروهای امنیتی به منازل خود بازگردند.

رهبر طالبان با وساطت کرزای و عبدالله عبدالله وارد فرودگاه کابل شد. با رسیدن طالبان به دروازه‌های کابل این شهر به شدت ملتهب است، طالبان گفته است به نیرو‌های خود دستور داده به زور وارد شهر نشوند. طالبان می‌گوید آن‌ها قصد انتقام ندارند، همه مقامات کابل ایمن خواهند بود.خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان به تاجیکستان رفته است. عبدالله عبدالله نیز خروج غنی را تایید کرد. در حال حاضر مذاکرات در حال انجام است تا از اتمام فرایند انتقال با خیال راحت اطمینان حاصل شود. اسپوتنیک از ورود نمایندگان طالبان به کاخ ریاست جمهوری برای گفتگو خبر داد.