كشته‌هاي جنگ سوریه به 191000 نفر رسيد

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در گزارشي اعلام كرد طی بیش از سه سال جنگ در سوریه از مارس 2011 تا پایان آوریل 2014 بیش از 191هزار تن کشته شده‌اند.کمیساریای عالی حقوق بشر همچنین عدم اتخاذ اقداماتی از سوی جامعه جهانی برای حل بحران سوریه را محکوم کرد. در حال حاضر درگیری‌ها میان ارتش […]

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در گزارشي اعلام كرد طی بیش از سه سال جنگ در سوریه از مارس 2011 تا پایان آوریل 2014 بیش از 191هزار تن کشته شده‌اند.کمیساریای عالی حقوق بشر همچنین عدم اتخاذ اقداماتی از سوی جامعه جهانی برای حل بحران سوریه را محکوم کرد. در حال حاضر درگیری‌ها میان ارتش سوریه و مخالفان دولت در این کشور همچنان ادامه دارد. از سوي ديگر دبیرکل سازمان ملل در اظهارنظر جدید خود خاطر نشان کرد که درگیری‌های سوریه تهدید اصلی علیه صلح و امنیت جهان به شمار می رود. بان کی مون با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد حمله شيميايي به منطقه غوطه دمشق عنوان داشت: ما به خانواده‌های کسانی که در جریان این حمله عزیزان خود را از دست دادند، تسلیت می‌گوییم و از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم تا کسانی که در این حمله غیرانسانی جان خود را از دست دادند، به یاد بیاورند.

201254040654kodak-ns

وی در ادامه افزود: درگیری‌های موجود در سوریه تهدید اصلی علیه صلح و امنیت جهانی به شمار می‌آید. این درگیری‌ها در گسترش دامنه تروریسم نقش دارد. بان کی مون عنوان داشت: حمله سال گذشته علیه غوطه دمشق یک حمله وحشتناک بود که جهانیان را شوک زده کرد. بعد از گذشت این حمله شاهد آن هستیم که درگیری‌های سوریه به کشورهای منطقه نیز کشیده شد که باعث به وجود آمدن یک فاجعه انسانی و نقض بیشتر حقوق بشر و ارتکاب جرایم غیرانسانی شده است. وی در ادامه افزود: این درگیری‌ها در سوریه باعث به وجود آمدن شرایط مناسب برای گسترش تروریسم شده است.