داعش سد موصل را تصرف کرد

منابع رسمی عراقی امروز جمعه گزارش دادند که گروهک تکفیری تروریستی داعش کنترل سد موصل را که یکی از بزرگترین سدهای عراق محسوب می شود، به دست آورد.به گزارش خبرگزاری فرانسه از اربیل، ˈبشار کیکیˈ رییس شورای استان نینوی گفت: گروه تروریستی داعش سد موصل را به طور کامل تحت کنترل خود در آوردند. بر […]

منابع رسمی عراقی امروز جمعه گزارش دادند که گروهک تکفیری تروریستی داعش کنترل سد موصل را که یکی از بزرگترین سدهای عراق محسوب می شود، به دست آورد.به گزارش خبرگزاری فرانسه از اربیل، ˈبشار کیکیˈ رییس شورای استان نینوی گفت: گروه تروریستی داعش سد موصل را به طور کامل تحت کنترل خود در آوردند.

81264653-5869808

بر اساس این گزارش سد موصل یکی از بزرگترین سد های عراق به شمار می رود که عناصر داعش با تصرف آن، این امکان را پیدا می کنند که منابع آبی و برقی مناطق مختلف عراق را تحت کنترل خود در آورند.گروه تروریستی و افراط گرای اسلامی داعش در چند ماه اخیر موفق شد مناطق وسیعی را در شمال و غرب عراق شامل شهرهای موصل (دومین شهر بزرگ عراق) و تکریت اشغال کند. داعش علاوه بر این مناطقی را در شرق سوریه نیز در کنترل خود دارد.داعش در صورت شکستن این سد می تواند بسیاری از شهرهای مهم عراق را با سیلاب بزرگ روبه رو کند.