دبیر کل عصائب اهل‌الحق عراق: به اشغالگری آمریکا پایان می‌دهیم

«قیس خزعلی» دبیرکل «عصائب اهل‌الحق» روز پنجشنبه گفت: ما خود را موظف می‌دانیم تا به اشغالگری آمریکا از خاک عراق پایان دهیم. به گزارش تارنمای بغداد الیوم، خزعلی افزود: این انتظار را از مردم آمریکا داشتیم که برای بازگرداندن سربازان آمریکایی به کشورشان به دولت خود فشار بیاورند. امیدوار بودیم که کنگره آمریکا همانند پارلمان […]

«قیس خزعلی» دبیرکل «عصائب اهل‌الحق» روز پنجشنبه گفت: ما خود را موظف می‌دانیم تا به اشغالگری آمریکا از خاک عراق پایان دهیم. به گزارش تارنمای بغداد الیوم، خزعلی افزود: این انتظار را از مردم آمریکا داشتیم که برای بازگرداندن سربازان آمریکایی به کشورشان به دولت خود فشار بیاورند. امیدوار بودیم که کنگره آمریکا همانند پارلمان عراق این شجاعت را داشته باشد و تصمیم مناسبی اتخاذ کند اما متاسفانه تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

دبیرکل عصائب اهل‌الحق به نیروهای آمریکایی هشدار داد، از آنجایی که شما با خروج از خاک عراق مخالفت کردید، پس منتظر پاسخ ویرانگر عراقی‌ها باشید.خزعلی همچنین اضافه کرد، ما مقرهای دیپلماتیک را هرگز هدف قرار ندادیم و در حال حاضر هم سفارت آمریکا را با وجود این که نیروهای نظامی و اطلاعاتی در آن مستقر هستند، هدف قرار نمی دهیم.وی همچنین دولت آمریکا را متهم کرد که طرح های رژیم صهیونیستی را در عراق اجرا می کند.دبیر کل عصائب اهل‌الحق تاکید کرد ، تمرکز ما بصورت اساسی بر حضور نظامی آمریکا است.

خزعلی پیش تر گفته بود که ایران به اقدام امریکا در ترور قاسم سلیمانی، فرمانده شهید نیروی سپاه قدس پاسخ داد و اکنون نوبت عراق است که به ترور ابومهدی المهندس، نایب‌رییس حشدالشعبی پاسخ دهد. از آنجا که عراقی‌ها صاحبان شجاعت و غیرتند، پاسخ آن‌ها کمتر از پاسخ ایران نخواهد بود. این یک وعده است.در واکنش به اقدام تروریستی روز جمعه ۱۳ دی دولت «دونالد ترامپ» که منجر به شهادت سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید سپاه قدس و «ابومهدی المهندس» معاون جانشین الحشد الشعبی شد، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز از شلیک ده‌ها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد محل استقرار نیروهای آمریکایی در استان الانبار عراق خبر داد.

براساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی دهها موشک زمین به زمین به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.به دنبال این اقدام ایران که مطابق با اصل ۵۱ منشور سازمان ملل متحد صورت گرفته است، امریکا در روزهای اخیر اقدام به خارج کردن نیروهای خود از پایگاه های مختلف در منطقه کرده‌است.