گزارش میدانی از بازار ارز /آغاز فروش عمده دینار عراق

گزارش میدانی از وضعیت فروش ارز حاکی از آن است که قیمت‌ دلار در بازار توافقی ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان و در بازار آزاد حدود ۳۰ هزار تومان است. همچنین، طبق گقته فعالان بازار، از امروز فروش عمده دینار عراق نیز شروع شده است. گزارش میدانی از بازار ارز حاکی از آن است که […]

گزارش میدانی از وضعیت فروش ارز حاکی از آن است که قیمت‌ دلار در بازار توافقی ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان و در بازار آزاد حدود ۳۰ هزار تومان است. همچنین، طبق گقته فعالان بازار، از امروز فروش عمده دینار عراق نیز شروع شده است. گزارش میدانی از بازار ارز حاکی از آن است که روند قیمت‌ها در این بازار نسبت به روزهای گذشته که مقداری نرخ‌ها افزایشی شده بود، کاهشی شده و می‌توان گفت که روند افزایشی متوقف شده است؛ به‌گونه‌ای که درهم امارات در مقایسه با روزهای قبل به زیر ۸۲۰۰ هزار تومان رسید.

همچنین، بررسی‌ها نشان می‌دهد که فروش عمده دینار عراق در بازار متشکل ارزی نیز آغاز و از امروز سرعت فروش این ارز هم بیشتر شده است.علاوه براین، مشاهدات از صرافی‌ها نیز بیانگر این است که نرخ دلار در بازار توافقی معادل ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان بوده و این ارز در بازار آزاد نیز حدود ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.در این بین، پیش‌بینی فعالان بازار ارز از قیمت‌ها در این بازار بیانگر آن است که حجم فروش ارز توافقی مناسب است و بر شعب صرافی‌ها و بانک‌ها برای فروش ارز اربعین افزوده شده است،همچنین، طبق گفته فعالان بازار ارز، هیجانی شدن بازار تحت تاثیر نیاز به ارز اربعین دور از انتظار است و دغدغه‌ای برای تامین ارز و ایجاد هیجان در بازار دیده نمی‌شود. از سوی دیگر، با توجه به ایام اربعین و افزایش حجم مسافرت‌ها در این زمینه، در حال حاضر در صرافی‌ها بیشتر خریداران ارز دیده می‌شوند تا فروشندگان ارز.