فراخوان مقاله سومین کنفرانس ملی زبان شناسی اهواز

سومین کنفرانس ملی بررسی مسائل جاری آموزش، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و زبان شناسی با هدف بررسی آخرین تحولات و یافته های پژوهشی در زمینه های آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و زبان شناسی در 14 و 15 بهمن ماه 1395 در اهواز توسط مؤسسه پژوهشگران اندیشمند و با همکاری و […]

سومین کنفرانس ملی بررسی مسائل جاری آموزش، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و زبان شناسی با هدف بررسی آخرین تحولات و یافته های پژوهشی در زمینه های آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و زبان شناسی در 14 و 15 بهمن ماه 1395 در اهواز توسط مؤسسه پژوهشگران اندیشمند و با همکاری و حمایت دانشگاه مختلف خارجی مانند دانشگاه قطر، دانشگاه سلطان قابوس عمان، دانشگاه میسور و دانشگاه آمریکایی واحد شارقه و دانشگاه های مختلف داخلی مانند دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار می شود.

کمیته علمی کنفرانس متشکل از کمیته بین المللی از دانشگاه های خارجی مانند دانشگاه میسور، دانشگاه سهر و دانشگاه اردن و دانشگاه های داخلی مانند دانشگاه شهید چمران اهواز و واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز تحقیقاتی مانند مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری می باشد. در حقیقت، این رخداد علمی به عنوان یک فرصت مناسب برای پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان است تا آخرین یافته های علمی خود در زمینه های مختلف آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و زبان شناسی را به اشتراک بگذارند و به تبادل اطلاعات در زمینه های مرتبط اقدام نمایند. مهم ترین ویژگی این رخداد علمی میان رشته ای بودن آن است که پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان از گرایش های مختلف زبان انگلیسی بتوانند مسائل جاری مرتبط با زبان انگلیسی را از دیدگاه های مختلف و بر اساس گرایش خود بررسی نمایند.

در این زمینه از پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان داخل و خارج از کشور دعوت گردیده است تا مقالات خود را در زمینه مسائل جاری آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و زبان شناسی به یکی از زبان های فارسی یا انگلیسی در کنفرانس ارائه نمایند. مقالات دریافت شده توسط کمیته علمی بین المللی با توجه به ملاک های علمی داوری می شوند. مقالات پذیرفته شده به صورت شفاهی یا پوستر در کنفرانس ارائه می شوند. مقالات منتخب شده کنفرانس، بعد از ارائه در کنفرانس برای انتشار در مجلاتی مانند مجله آموزش زبان انگلیسی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) ارسال می گردند.

اگرچه برنامه ریزی کنفرانس بر این است که مانند دومین دوره کنفرانس، برای ایندکس شدن تمامی مقالات در پایگاه سیویلیکا اقدام گردد. استقبال خوب ارسال مقالات دومین دوره کنفرانس از داخل و خارج از کشور مانند اولین دوره کنفرانس نشان می دهد که این کنفرانس می تواند برای سومین دوره با رشد علمی بهتری مسیر علمی خود را ادامه دهد و حتی پایه مناسب آکادمیکی در زمینه زبان انگلیسی و زبان شناسی برای پژوهشگران و دانشگاهیان داخل و خارج کشور در آینده باشد. حمایت حدالمقدور سازمان های مختلف کشوری و استان خوزستان از دومین دوره کنفرانس به عنوان یک رخداد علمی نشان می دهد به طور حتم زمینه مناسبی برای حمایت از وقایع علمی در جامعه وجود دارد که با گسترش اینگونه حمایت ها، زمینه مناسبی و مساعدی برای رشد علمی ایجاد می گردد. علاقه مندان جهت اطلاعات بیشتر، ثبت نام و ارسال چکیده می توانند به وب سایت سومین کنفرانس ملی بررسی مسائل جاری آموزش، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و زبان شناسی (WWW.ELTL.IR) مراجعه نمایند