علوانیه ،امشب در تالار رودکی و همزمان با «دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی » نواخته می شود

«دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی آینه‌دار» امروز (شنبه 16 خرداد 94) با برگزاری سخنرانی محمدرضا درویشی و اجراهایی از نوازندگان و خوانندگان بوشهری و خوزستانی در تالار رودکی آغاز می‌شود. قرار است «دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی آینه‌دار» به دبیری محمد رضا درویشی و با حضور بیش از 100 هنرمند موسیقی نواحی از […]

«دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی آینه‌دار» امروز (شنبه 16 خرداد 94) با برگزاری سخنرانی محمدرضا درویشی و اجراهایی از نوازندگان و خوانندگان بوشهری و خوزستانی در تالار رودکی آغاز می‌شود. قرار است «دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی آینه‌دار» به دبیری محمد رضا درویشی و با حضور بیش از 100 هنرمند موسیقی نواحی از امروز در تالار رودکی آغاز به کار می‌کند.

در مراسم افتتاحیه این فستیوال که ساعت 15 در تالار رودکی برگزار می‌شود ابتدا محمدرضا درویشی دبیر علمی و سپس علی مغازه‌ای دبیر اجرایی این فستیوال به سخنرانی می‌پردازند. همچنین گروه موسیقی خالو قنبر راستگو و گروه موسیقی بوشهر در مراسم افتتاحیه اجرا خواهند داشت.به نوشته پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران «دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی آینه‌دار» امروز از ساعت 18 به موسیقی بوشهر اختصاص خواهد داشت که طی آن مراسم سنج و دمام، اجرای سه شیوه‌ شروه، نی‌انبان با اجرای حاجیونی، بیت عروسی و بیت عزا، چاووشی، نیمه (موسیقی کار، دریانوردی و صیادی) و خیام خوانی اجرا خواهد شد.

بخش بعدی «دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی آینه‌دار» به موسیقی خوزستان اختصاص دارد که طی آن از ساعت 21 در تالار رودکی با برگزاری اجراهای شوشتری دزفولی، حفله‌ عربی، علوانیه با ربابه و گلن، اجرای ریف عربی اهواز و مراسم زار اروندکنار همراه خواهد بود.«دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی آینه‌دار» با اختصاص به موسیقی نواحی جنوب کشور تا 18 خرداد 94 در تالار رودکی برگزار می‌شود.