خطیب : جمهوری اسلامی با نبود چند نفر از بین نخواهد رفت /پیام تبریک و تسلیت رهبر انقلاب “آرامش و امید” را افزون‌تر خواهد کرد

رییس دبیرخانه فراکسیون فرهنگ عمومی در پی اعلام شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی:جمهوری اسلامی با نبود چند نفر از بین نخواهد رفت/پیام تبریک و تسلیت رهبر انقلاب “آرامش و امید” را افزون‌تر خواهد کرد رییس دبیرخانه فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی، در پیامی به مناسبت شهادت «رئیس‌جمهور کشورمان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان بزرگوارش»، […]

رییس دبیرخانه فراکسیون فرهنگ عمومی در پی اعلام شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی:جمهوری اسلامی با نبود چند نفر از بین نخواهد رفت/پیام تبریک و تسلیت رهبر انقلاب “آرامش و امید” را افزون‌تر خواهد کرد

رییس دبیرخانه فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی، در پیامی به مناسبت شهادت «رئیس‌جمهور کشورمان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان بزرگوارش»، تاکید کرد: جمهوری اسلامی با نبود چند نفر از بین نخواهد رفت و راه خدمت و خدمتگزاری ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار عصرما، دکتر “محمد خطیب” در فرازی از این پیام تصریح کرد: آن کوردلانی که گمان کرده‌اند “جمهوری اسلامی با نبود چند نفر از بین خواهد رفت” و سقوط خواهد کرد، به فرمایش امام روح‌الله، آنها افکارشان، افکار اسلامی نیست و از اسلام خبری ندارند و از ایمان اطلاعی ندارند و افکارشان، افکار مادی [است] و برای دنیا کار می کنند و به هوای دنیا هستند.متن پیام رییس دبیرخانه فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
………… إِنَّا لِلَّٰهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ …………

شهادت، هنر مردان خداست. برای برخی مردان خدا، هجرت از دنیا با مرگی جز شهادت قابل تصور نیست.شهادت رئیس‌جمهور و همراهان بزرگوارش در حادثه سقوط بالگرد در ورزقان آذربایجان شرقی، برای ملت ایران بسیار مشکل است، در عین حال، رجاء واثق دارم که آنها به رفیق اعلی متصل شده‌اند.
این نحوه شهادت، برای آنها آرامش هست و یقیناً به مطلوب خودشان رسیدند و از این جهت، به آنها و به خانواده‌های آنها و ملت اسلامی تبریک عرض می‌کنم که چنین شهدایی تقدیم می‌کنند.
چنانچه رهبری معظم انقلاب نیز تأکید فرمودند، در عین حالی که مصائب اینها مشکل است برای ما، لکن کشور ما و ملت ما با تمام قدرت ایستاده‌اند تا همچو شهدایی تقدیم کنند و هیچ راه عقب نشینی ندارند. آن کوردلانی که گمان کرده‌اند “جمهوری اسلامی با نبود چند نفر از بین خواهد رفت” و سقوط خواهد کرد، به فرمایش امام روح‌الله، آنها افکارشان، افکار اسلامی نیست و از اسلام خبری ندارند و از ایمان اطلاعی ندارند و افکارشان، افکار مادی [است] و برای دنیا کار می کنند و به هوای دنیا هستند. از این روی، حتی اگر رئیس جمهور شهید بشود، وزیران و مسئولان ارشد شهید بشوند و هر مقامی شهید بشود ملت ما هیچ خم به ابرو نمی‌آورند و کسان دیگر را به جای آنها مستقیم یا با واسطه انتخاب می‌کنند.
در این راستا، چنانچه لازم به یادآوری است، فارغ از عمقِ سختی حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهورِ شهید و همراهانش، بیان و گفتار رهبر انقلاب در شب حادثه در جمع خانواده‌های پاسداران، چنان آرامشی را به ملت القاء نمود که اثرات آن به خوبی در میان دوستداران انقلاب مشهود و روشن می‌باشد و قطعاً پس از صدور پیام‌ تبریک و تسلیت بمناسبت عروج شهدای خدمت، این “آرامش و امید” افزون‌تر خواهد شد؛ بمنه و جوده و کرمه.

خوشا آنان که با عزت ز گیتی
بساط خویش برچیدند و رفتند
ز کالاهای این آشفته بازار
شهادت را پسندیدند و رفتند

وَ إِلَی‌ اللّه‌ِ تُرجَع‌ُ الأُمُورُ
محمد خطیب
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش خبرنگار عصر ما؛ بالگرد حامل رئیس جمهور ـ که برای افتتاح سد خداآفرین به منطقه مرزی رفته بود ـ در مسیر بازگشت به تبریز (ورزقان)، دچار سانحه شد که طی آن آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در کنار همراهانش از جمله وزیر خارجه، استاندار تبریز و نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی به مقام والای شهادت نائل آمدند.
همچنین خدمه پروازی بالگرد حامل رئیس‌جمهور و تیم حفاظت وی شامل سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین نیز به شهادت رسیدند.
زمان و مکان تشییع این شهدا متعاقباً از سوی هیأت دولت اعلام خواهد شد.