اعلام شهریه مدارس غیردولتی در روز دوشنبه/جزییاتی از فعالیت مدارس بین‌المللی TIS در ایران

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام اینکه شهریه مدارس غیردولتی را روز “دوشنبه” رسما اعلام خواهیم کرد گفت: امسال ۳۵ امتیاز تعیین شهریه در الگوی شهریه به فعالیت‌های فرهنگی تربیتی اختصاص داده شده است. در صددیم شهریه به عملکرد مدارس گره بخورد. احمد محمودزاده با بیان اینکه آموزش و پرورش ایران […]

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام اینکه شهریه مدارس غیردولتی را روز “دوشنبه” رسما اعلام خواهیم کرد گفت: امسال ۳۵ امتیاز تعیین شهریه در الگوی شهریه به فعالیت‌های فرهنگی تربیتی اختصاص داده شده است. در صددیم شهریه به عملکرد مدارس گره بخورد. احمد محمودزاده با بیان اینکه آموزش و پرورش ایران در راستای تبادل فرهنگ‌ها و عمدتا در حوزه های علمی و انتقال مفاهیم فعالیت می‌کند گفت: در این راستا مدارسی در خارج از کشور داریم و در داخل ایران نیز کشورهای دیگری فعالیت می‌کنند.

وی افزود: این مدارس اگر دولتی باشند از سوی مرکز امور بین الملل مدیریت می شوند و اگر غیردولتی باشند توسط سازمان مدارس غیردولتی اداره می‌شوند. رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت مدارس غیردولتی عادی و بین الملل خارجی گفت: ۱۱ مدرسه بین المللی با عنوان تی آی اس در داخل کشور داریم که به دانش آموزان علاقه مند کمک می‌کند بتوانند تحصیلاتی داشته باشند. سه مدرسه تی آی اس در خارج از کشور داریم. ۲۸ مدرسه با نظام آموزشی سایر کشورها یا همان اتباع، ۵ مدرسه خارج از کشور آموزش از راه دور و ۱۱ مدرسه غیردولتی عادی داریم.

محمودزاده افزود: در مدارس تی آی اس، برخی موارد درسی متفاوت از نظام آموزشی عادی ما در کشور است که البته مورد تایید شورای عالی آموزش و پرورش است و نوعا مجوزش به اشخاصی داده می‌شود که تبعه جمهوری اسلامی باشند. دانش آموزانی که علاقه مند هستند یا والدین شان خارج از کشور هستند از جمله سفرا و برخی مشاغل دیگر دراین مدارس تحصیل می کنند. وی افزود: بعد از وقفه‌ای که در گذشته داشتیم مجدد اقدام به صدور مجوز برای این مدارس کردیم که اقدامات لازم برای صدور مجوز هشت مدرسه خارج از کشور بین الملل و دو مدرسه اتباع در حال انجام است. در مناطق آزاد هم در صدد راه اندازی مدارسی هستیم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه ما همه برندها و امکانات لازم را داریم و نیاز نیست خانواده ها با برخی ترفندها فریب تبلیغات به ویژه در فضای مجازی را بخورند گفت: هم سطح علمی این نوع مدارس خیلی بالاست و هم زبان های مختلفی تدریس می‌شود. به خانواده‌ها توصیه می کنم که در کشور از همین امکانات استفاده کرده و در استفاده از این مراکز و مدارس هماهنگی با مجموعه سازمان ما داشته باشند. امید است خانواده‌ها فریب تبلیغات را نخورند. به گفته وی تا به امروز مجوزی را برای این نوع موسسات و مدارس و آزمونها نداشتیم. محمودزاده ضمن اعلام اینکه شهریه مدارس غیردولتی را روز دوشنبه رسما اعلام خواهیم کرد گفت: امسال ۳۵ امتیاز تعیین شهریه در الگوی شهریه به فعالیتهای فرهنگی تربیتی اختصاص داده شده است. در صددیم شهریه به عملکرد مدارس گره بخورد.