«چرا لباس سپاه پوشیدم؟»/ دلنوشته ای از محسن رضایی

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت پس از حضور در راهپیمایی روز قدس با لباس سپاه، دل‌نوشته‌ای با عنوان «چرا لباس سپاه پوشیدم؟» به شرح زیر نوشت: «چرا لباس سپاه پوشیدم؟ بازگشت به ارزش‌های انقلاب کجا رفت آن صمیمیت ها، آن برادری‌ها، آن اعتمادها؟ کجا رفت آن شهادت‌طلبی، آن مجاهدات بدون ادعا؟ کجا رفت آن […]

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت پس از حضور در راهپیمایی روز قدس با لباس سپاه، دل‌نوشته‌ای با عنوان «چرا لباس سپاه پوشیدم؟» به شرح زیر نوشت:

72394_952

«چرا لباس سپاه پوشیدم؟

بازگشت به ارزش‌های انقلاب

کجا رفت آن صمیمیت ها، آن برادری‌ها، آن اعتمادها؟

کجا رفت آن شهادت‌طلبی، آن مجاهدات بدون ادعا؟

کجا رفت آن دست محرومان را گرفتن؟

کجا رفت اجابت فریادهای “یا للمسلمین”؟

کجا رفت آن شعارهای حمایت از مستضعفین و پابرهنه‌ها؟

از حقیر سوال شد که چرا لباس پاسداریِ بدون درجه سال‌های اول انقلاب را در راه پیمایی روز قدس پوشیدی؟

یک کلام خواستم بگویم: برگردیم به ارزش‌های انقلاب، برگردیم به صفا و صداقتِ روزهای آزادی خرمشهر، برگردیم به برادری­‌ها، برگردیم به فضای رفع محرومیت، برگردیم به سلامت اقتصادی روزهای اول انقلاب، برگردیم به وحدتِ روزهای بعد از شهادت شهید بهشتی. به راستی در کشور چه چیز کم داریم؟

رهبری و نظامی داریم که همچون نخ تسبیح، همه ما را گرد یکدیگر جمع می‌کند. ملتی داریم که پانصد میلیون جمعیت را در کل منطقه می­‌تواند اداره کند. معادن و منابعی داریم که قادر است یک میلیارد جمعیت را رفع نیاز کند، دین و مذهبی داریم که می تواند قلوبِ سخت ترین دشمنانِ بشر را تسخیر کند. البته نمی‌گویم خدای ناکرده تمام ارزش‌های انقلاب از دست رفته که، اگر چنین بود محاصره اقتصادی نمی‌شدیم، غرب و اسرائیل با ما خصومت نمی ورزیدند، بلکه می‌خواهم بگویم که تنها راه جهشِ این انقلاب و رفع مشکلاتِ ناشی از فساد و تبعیض و فقر در کشور، فقط و فقط بازگشت صادقانه و گسترده به ارزش‌های انقلاب اسلامی است که باید از مسئولان و جناح‌های سیاسی کشور آغاز شود. ارزش‌های انقلاب، تنها ساده‌زیستی و استکبار ستیزی نیست، برادری، شهادت‌طلبی، صداقت و صمیمیت و نیز حفظ بیت‌المال و … همه و همه جزء لاینفک ارزش‌های انقلابند. همه ارزش‌­های انقلاب را باید با هم ببینیم.

آری، لباس سپاه پوشیدم که هم از رزمندگان و مظلومین سوریه، فلسطین و عراق حمایت کنم و هم بگویم تنها راه نجات منطقه، این است که ما در داخل کشور، عمیقا به ارزش های انقلاب اسلامی برگردیم.موج ناامنی که از سوریه و عراق شروع شده و امروز به فلسطین رسیده است اگر مهار نشود در ماه های آینده وارد لبنان و خلیج فارس شده و احتمالا در آنصورت به ایران هم کشیده خواهد شد.می بینید که در مذاکرات 1+5 در مقابل تواضع و فروتنی ایران، چگونه زیاده خواهی می کنند. آری، ما باید قوی تر شویم، ولی تنها راه آن، بازگشت کامل به ارزش های انقلاب است. جامعه ما نیاز به آزاد سازی یک انرژی بزرگ معنوی دارد که تنها، با بازگشت به ارزش های انقلاب، این مهم، شدنی است.»