آلودگی هوای اهواز به 24 برابر حدمجاز رسید

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان از افزایش میزان ذرات معلق در هوا و گردو غبار در هوای اهواز تا 24 برابر حد مجاز خبر داد. شهریار عسکری سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: میزان غلظت گرد و غبار در هوای اهواز در ساعت 12 امروز به سه هزار و 570 […]

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان از افزایش میزان ذرات معلق در هوا و گردو غبار در هوای اهواز تا 24 برابر حد مجاز خبر داد. شهریار عسکری سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: میزان غلظت گرد و غبار در هوای اهواز در ساعت 12 امروز به سه هزار و 570 میکروگرم بر مترمکعب رسید. 

IMG13411333

وی افزود: در همین ساعت آلودگی هوا در شادگان 178 میکروگرم بر مترمکعب است و سایر شهرها هنوز آلودگی زیادی ندارند. عسکری اضافه کرد: در ساعت 11 امروز نیز میزان گرد و غبار در هوای اهواز یک هزار و 582 میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده بود. وی گفت: در این ساعت آلوگی هوا در ماهشهر در جنوب خوزستان 176 میکروگرم بر مترمکعب بود. حد مجاز آلودگی هوا 150 میکروگرم بر مترمکعب است. ستاد بحران استانداری خوزستان مدارس نوبت عصر در شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه، کارون، هویزه و دشت آزادگان را به دلیل بالا رفتن غلظت آلودگی هوا و شدت گرد و غبار تعطیل اعلام کرده است. توفان های گرد وغبار از شنبه بیشتر مناطق خوزستان را در برگرفته است. یکم اسفند میزان آلودگی هوای اهواز به 66 برابر حد مجاز و سوم اسفند به هفت برابر حدمجاز رسید. کلیه مدارس و ادارات اهواز و 15 شهرستان خوزستان روز دوشنبه به دلیل پیش بینی تشدید گرد و غبار تعطیل اعلام شده بود.