عبیات خبر داد ؛ اختصاص ۱۸۵ میلیون تومان وام به واحدهای احداثی بندر امام

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان آخرین وضعیت بازسازی و نوسازی مناطق آبگرفته در شهر بندر امام خمینی(ره) را تشریح کرد.فاضل عبیات در نشست قرارگاه بازسازی مسکن خوزستان که امروز (۲۰ مردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: امروز روند بازسازی و نوسازی مناطقی از شهر بندر امام در ماهشهر که بر اثر آبگرفتگی آذرماه سال ۹۹ […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان آخرین وضعیت بازسازی و نوسازی مناطق آبگرفته در شهر بندر امام خمینی(ره) را تشریح کرد.فاضل عبیات در نشست قرارگاه بازسازی مسکن خوزستان که امروز (۲۰ مردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: امروز روند بازسازی و نوسازی مناطقی از شهر بندر امام در ماهشهر که بر اثر آبگرفتگی آذرماه سال ۹۹ دچار خسارت شده بودند، مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: حدود ۵ هزار واحد مسکونی احداثی مطابق مصوبه هیات دولت برای بندر امام در نظر گرفته شده است و این یک ظرفیت بسیار خوب است تا مناطق پیرامونی این شهر نیز بازسازی و متحول شوند.معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: حدود ۲ هزار واحد تعمیراتی نیز در شهر بندر امام در نظر گرفته شده است که روند بازسازی و نوسازی این واحدها نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: بانک‌های استان خوزستان مشکلاتی در واگذاری وام برای واحدهای تعمیراتی داشتند که تصمیماتی جهت حل این مشکلات اتخاذ شده است. با توجه به قیمت بالای مصالح و میلگرد نیز قرار است اقداماتی در تامین مصالح برای کمک به واحدهای احداثی انجام شود.عبیات با اشاره به آبگرفتگی سال گذشته در بندر امام گفت: این شهر نیاز به توجه بیشتر دارد و امیدواریم با اقداماتی که بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و شهرداری در این شهر انجام می‌دهند، شاهد بهبود وضعیت زندگی مردم در مناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار بندر امام باشیم.

وی گفت: برای هر واحد احداثی حدود ۱۸۵ میلیون تومان وام در نظر گرفته شده است که به کمک برخی نهادهای غیردولتی به مردم پرداخت می‌شود و به نظر می‌آید که مبلغ مناسبی برای احداث واحد مسکونی است. پیگیری‌های لازم برای افزایش این مبلغ از منابع مختلف نیز در حال انجام است.